Zadaszenie tarasu – gdzie zlecić projekt?

Zadaszenie tarasu - gdzie zlecić projekt

Teoretycznie nie ma najmniejszego problemu z tym, aby samodzielnie wykonać taras od samych podstaw. Bardzo często wystarczy tylko zgłoszenie w odpowiednim urzędzie, a następnie możemy zabrać się do pracy. Jednak nie zapominajmy o tym, że o ile posadzkę jesteśmy w stanie wykonać bez większego problemu, tak montaż zadaszenia może okazać się dla nas sporym wyzwaniem. Dlatego dobrze jest sprawdzić, w jakim miejscu możemy zlecić projekt zadaszenia tarasu.

Typy zadaszenia tarasu

Zastanawiasz się nad tym, jaki typ zadaszenia tarasu wybrać? Masz naprawdę wiele możliwości, wśród których znajdziesz między innymi bardziej tradycyjne rozwiązania. Do nich zalicza się zadaszenie tarasu wykonane między innymi przy pomocy blachodachówki, czy też dachówki. Dużą popularnością cieszą się również zadaszenia poliwęglanowe, które przepuszczają znacznie więcej światła, a tym samym chronią nas przed deszczem oraz innymi czynnikami pogodowymi.

Jeżeli nie chcesz zadaszenia tarasu na stałe, to również wcale nie oznacza to, że musisz z niego całkowicie rezygnować. Wtedy świetnym rozwiązaniem mogą okazać się zadaszenia zwijane na przykład pod postacią markizy. Gdy będzie Ci zależało na trwalszej konstrukcji, to sprawdzonym pomysłem okaże się zwijana tkanina, którą montuje się na pergoli tarasowej. Jest to bardzo wygodny typ zadaszenia, ponieważ przysłaniasz taras dokładnie w takim momencie, w jakim sobie życzysz. Jednocześnie nie martwiąc się opadami deszczu, ponieważ taka tkanina jest odpowiednio impregnowana.

Gdzie zlecić projekt zadaszenia tarasu?

O ile markizę jesteś w stanie zamontować samodzielnie, tak w przypadku pozostałych typów zadaszenia nie będzie to takie proste. I mowa jest tutaj nie tylko o samym montażu, ale również o zaprojektowaniu takiego zadaszenia. Ponieważ musi się on wyróżniać odpowiednim spadkiem, aby nie doprowadzić do nagromadzenia się deszczówki na połaci dachowej. Ponadto w przypadku blachodachówki lub dachówki potrzebne jest wykonanie również wytrzymałej więźby dachowej.

W przypadku tradycyjnych pokryć dachowych najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do biura architektonicznego. To właśnie tam pracujący specjaliści podejmą się zaprojektowania tarasu, który nie tylko będzie w stu procentach funkcjonalny, ale także bezpieczny oraz wytrzymały. Wystarczy niewielki błąd, aby zamontować zadaszenie tarasu, które nie będzie odporne na podmuchy wiatru lub też obciążenia wywołane opadami atmosferycznymi.

Jeżeli zdecydujesz się na montaż pergoli tarasowej, to możesz liczyć na nasze wsparcie nie tylko przy wyborze, ale również wymierzeniu wybranych typów zadaszeń. Szczególnie jeżeli mowa jest o zadaszeniu wykonanym z aluminiowych lameli lub zwijanej tkaniny. Ponadto proponujemy pomoc w przygotowaniu projektu zadaszenia tarasu wykonanego z poliwęglanu oraz aluminium. Takie rozwiązania sprawią, że taras będzie prezentować się w sposób nowoczesny, a także spełni oczekiwaną przez Ciebie funkcję. Po wcieleniu w życie projektu zadaszonego tarasu będziesz mógł się cieszyć błogim wypoczynkiem przed swoim domem.