Pergola systemowa – co to jest?

Pergola systemowa - co to jest

Wydaje Ci się, że budując swój taras, zawsze musisz korzystać wyłącznie z tradycyjnych form? Okazuje się, że jest to jak najbardziej możliwe, aby faktycznie zdecydować się na to, że konstrukcja może składać się z nowoczesnego systemu, dzięki czemu możesz mieć również do czynienia z pełną automatyzacją. W ten sposób pergola systemowa faktycznie cieszy się coraz większym uznaniem.

Co to jest pergola systemowa?

Jeżeli nie wiesz nadal, czym jest pergola systemowa, to przede wszystkim powinieneś mieć na uwadze, że jest to konstrukcja składająca się najczęściej z lameli, które tworzą zadaszenie, jak i również przynajmniej dwóch podpór. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, jeżeli chodzi o bardzo szybkie postawienie pergoli na tarasie, dzięki której będziesz mógł mieć zapewnione odpowiednie zacienienie. Zadaszenie rozciąga się pomiędzy lamelami, natomiast pomiędzy podporami możesz z powodzeniem rozwinąć osłonę Screen.

Pergola systemowa jest wykonana z najwyższej jakości aluminiowej konstrukcji, która jest odporna na bardzo duże obciążenia. W ten sposób nie musisz się martwić zalegającym śniegiem. Taki problem zawsze spędzał sen z powiek osobom, które martwiły się różnymi konstrukcjami tarasowymi, pod względem ich zachowania w czasie zimy. Dodatkowo aluminiowa pergola tarasowa wyróżnia się również naprawdę wyjątkową wytrzymałością na bardzo silne podmuchy wiatru. Warto jeszcze wspomnieć o tym, jaką ma przewagę pergola systemowa z aluminium nad pergolą drewnianą, ponieważ tej z aluminium nie musisz impregnować przed działaniem wody oraz wilgoci.

Zalety pergoli tarasowej

Jeżeli chcesz już się zdecydować na pergolę tarasową, ale jednocześnie zależy Ci na tym, aby zobaczyć, jeszcze to, jakie dokładnie korzyści możesz zyskać dzięki pergoli systemowej, to przede wszystkim zadaszenie oraz osłonę przed niesprzyjającymi warunkami. W tym warto wspomnieć o ochronie przed promieniami słonecznymi, ale i również opadami deszczu. Wybierając osłonę w postaci rolety Screen ZIP, która jest wyposażona w zamek błyskawiczny, dzięki czemu możesz zadbać o jeszcze większą szczelność osłony. Jest to doskonałe rozwiązanie chroniące przed zanieczyszczeniami oraz owadami. Jeżeli lubisz wieczorami siedzieć na tarasie, ale komary mocno uprzykrzają Ci życie, to na pewno wybór takiej rolety sprawi, że skutecznie pozbędziesz się tego problemu.

Akcesoria do pergoli tarasowej

Decydując się na pergolę tarasową, możesz domówić do niej liczne akcesoria. Już wiesz, że do nich zaliczają się między innymi rolety Screen, które możesz rozwijać dowolnie ręcznie, ale również w pełni zautomatyzować. Jednak wśród innych akcesoriów znajdziesz również nagłośnienie, czy też promienniki ciepła. Te ostatnie doskonale sprawdzą się w czasie chłodniejszych, a nawet jesiennych wieczorów. Ponieważ wydzielane ciepło sprawi, że przesiadując na tarasie, nie będziesz czuć dyskomfortu z powodu niesprzyjającej pogody. Teraz już wiesz, że możesz z powodzeniem stworzyć przed domem miejsce idealne do wypoczynku, bez konieczności udawania się w inne miejsce, niż swoja posesja.