Pergola przeciwdeszczowa

Pergola przeciwdeszczowa

Lubicie przebywać wiosną lub latem na świeżym powietrzu nawet wtedy, gdy pada deszcz? To zdecydowanie bardzo przyjemne, bo ziemia i powietrze pachną wtedy wyjątkowo mocno i zachwycająco, a dodatkowo jest to klimatyczne. Ale przebywanie na zewnątrz podczas opadów wcale nie musi wiązać się ze zmoknięciem – idealnym rozwiązaniem jest pergola przeciwdeszczowa.

Pergola w ogrodzie – zalety rozwiązania

Współczesne, nowoczesne ogrody nie istnieją bez ciekawie zaprojektowanej architektury ogrodowej. Do tej można zaliczyć chociażby ławki, tarasy, wszelkie altany, pergole i inne tego typu konstrukcje. Pergola to idealny sposób na przedłużenie salonu, choć jest to rodzaj konstrukcji, który może także stać samodzielnie w wybranej części ogrodu.

Zalet takiego rozwiązania jest wiele. Przede wszystkim to dodatkowe miejsce do wypoczynku oraz do spotkań z rodziną lub znajomymi. W pergoli zrelaksujesz się zawsze, gdy masz na to ochotę, niezależnie od warunków atmosferycznych panujących na dworze. Mocne słońce, wiatr czy deszcz nie zakłócą Ci relaksu czy dobrze spędzanego czasu na zabawie z dziećmi lub plotkach z najlepszą koleżanką.

Pergola umożliwia wypoczynek na najwyższym poziomie. Możesz tu wypoczywać jak w salonie, różnica jest taka, iż jesteś na powietrzu, a to dodatkowy plus. Jeśli wybierzesz wygodne, designerskie meble, poczujesz się w pergoli jak i luksusowym pokoju, a dodatkowo możesz w niej nawet słuchać ulubionej muzyki. Niektóre konstrukcje posiadają wbudowane systemy nagłośnienia, a Ty leżąc na tarasie możesz za pomocą aplikacji wybierać ulubione utwory i słuchać ich z przyjaciółmi lub rozkoszować się muzyką samemu.

W końcu pergola to świetna ochrona przed mocnym słońcem. To konstrukcja, która idealnie nadaje się na relaks z dzieckiem i dla osób, które bardzo dbają o to, by nie narażać się na ekspozycję na promieniowanie UV.

Pergola przeciwdeszczowa

Jednym z rodzajów pergoli, które coraz częściej widać w ciekawie zaprojektowanych ogrodach, są pergole przeciwdeszczowe. Tego typu pergola to jeden z wariantów tego rozwiązania, który cechuje się zadaszeniem wykonanym z bardzo wytrzymałego i wodoodpornego materiału. Najczęściej tego typu pergole przeciwdeszczowe montuje się przy ścianie budynku, np. nad tarasem. Gdy tylko zbliża się deszcz (a mogą nas o tym poinformować specjalnie czujniki pogody), pergola rozwija się i daje nam pewne schronienie przed opadami. Gdy te ustaną, pergola sama się składa – wszystko dzieje się automatycznie, choć jest opcja obsługi konstrukcji w sposób manualny. Dobrze wykonane pergole przeciwdeszczowe wyposażone są w systemy odprowadzania wody opadowej.

Tego typu pergola to idealne rozwiązanie dla tych, którzy lubią otwarte tarasy bez zadaszenia, a jednocześnie nie chcą by meble ogrodowe i sam taras zmókł w czasie opadów. Jest to konstrukcja, której używa się jedynie wtedy, gdy zachodzi taka potrzeba – można z niej korzystać w czasie deszczu, ale i np. wtedy gdy chcemy osłonić się przed zbyt mocno świecącym słońcem. Jest to więc konstrukcja bardzo uniwersalna i będąca dobrym rozwiązaniem dla każdego miłośnika wypoczynku na świeżym powietrzu niezależnie od aury i pory roku.