Materiał na roletę – jaki?

Materiał na roletę - jaki

Czy masz już dość przesiadywania na tarasie, gdy promienie słoneczne dokuczliwie rażą Cię w oczy? A może nie chcesz rezygnować ze swojego wypoczynku mimo opadów deszczu, porywów wiatru, czy też latających komarów? Okazuje się, że doskonałym rozwiązaniem na wszystkie niesprzyjające czynniki, jednocześnie nie wpływając na to, że Twój wypoczynek będzie gorszej jakości.

Wybór rolety na pergolę tarasową

W momencie, gdy rzeczywiście zastanawiasz się nad stworzeniem osłony na tarasie, na pewno warto zacząć od samej konstrukcji, czyli pergoli tarasowej. Ponieważ to właśnie ona pozwoli Ci na zamontowanie takiej tkaniny pomiędzy dwiema podporami. Pergola tarasowa wykonana jest na bazie aluminiowej konstrukcji, dzięki czemu jest ona odporna na bardzo silne porywy wiatru, ale także na duże obciążenia, które pojawiają się szczególnie podczas intensywnych opadów śniegu.

Do wyboru masz dwa rodzaje rolet, które zawierają podstawowe różnice. Pierwsze z nich to rolety Screen, które są swobodnie opuszczane pomiędzy podporami. Jeżeli jednak będzie Ci zależeć na dużo większej szczelności, w takich okolicznościach zdecydowanie lepiej jest wybrać rolety Screen ZIP. Różnią się one od zwykłych rolet Screen tym, iż są one dodatkowo wyposażone w zamek błyskawiczny. To powoduje, że możesz dosłownie zamknąć się na tarasie, przez co mówisz wyraźne “STOP” zanieczyszczeniom, a także komarom.

Jaki materiał możesz wybrać na roletę?

Pozostaje jeszcze odpowiedzieć sobie na pytanie, jakiego rodzaju materiał warto wybrać na rolety. Okazuje się że możliwości jest naprawdę wiele. Do nich zalicza się jednak tkanina wielowarstwowa, która jest impregnowana. W ten sposób roleta będzie odporna nie tylko na działanie wody, ale jednocześnie nie zmienia swojego wyglądu oraz właściwości, nawet mimo wieloletniej ekspozycji na promienie słoneczne.

Oczywiście możesz wybrać wszystkie szczegółowe parametry, jakimi będzie wyróżniała się Twoja roleta na taras. Do wyboru masz między innymi tkaniny wykonane z różnej ilości warstw, w różnych kolorach, a także o zróżnicowanym poziomie transparentności. W ten sposób możesz dopasować tkaninę do swoich potrzeb oraz oczekiwań. Co ciekawe, rolety nie musisz montować wyłącznie od frontu tarasu. Istnieje możliwość montażu jej również po bokach pergoli, dzięki czemu utworzyć całkowite zamknięcie dla swojego tarasu.

Swobodne korzystanie z rolety

Wybór rolety już nie powinien stanowić dla Ciebie większego problemu. Pamiętaj o tym, iż kolejnym plusem takiego rozwiązania jest również możliwość zautomatyzowania całego systemu. Wtedy przy pomocy jednego kliknięcia możesz swobodnie rozwijać lub zwijać roletę, tak naprawdę nie martwiąc się o to, że dojdzie do jej uszkodzenia. Mając na uwadze, jak wiele różnych korzyści możesz zyskać dzięki roletom, nie pozostaje Ci nic innego, jak tylko dokonanie właściwych pomiarów, a także zamówienie zindywidualizowanej rolety pod swoje oczekiwania. A potem już możesz cieszyć się błogim wypoczynkiem bez względu na wszystko, co może Cię spotkać każdego dnia.