Akcesoria do pergoli

Akcesoria do pergoli

Pergole tarasowe to sposób na luksusowe przedłużenie salonu i wyjście z dobrze zaprojektowaną przestrzenią do ogrodu. Nowoczesne pergole wpisują się w każdy design, prezentując się okazale i bardzo stylowo. Pergolę tarasową warto wyposażyć w funkcjonalne akcesoria, by korzystanie z niej było jeszcze przyjemniejsze i komfortowe.

Nagłośnienie w pergoli

Kto z nas nie lubi latem słuchać muzyki na świeżym powietrzu? Muzyka towarzyszy nam podczas rodzinnych spotkań lub w trakcie grilla z przyjaciółmi, ale także koi i relaksuje gdy mamy ochotę posiedzieć chwilę w samotności. Dlatego nowoczesne systemy nagłaśniające sprawiają się w pergolach idealnie. Zresztą pergole tarasowe są dziś przedłużeniem salonu, a salon i muzyka to od zawsze naturalne połączenie, które pozwala na odprężenie się oraz spędzenie czasu przy ulubionych dźwiękach.

Muzyka zawsze uatrakcyjnia czas wolny, a ten zdecydowanie dobrze jest spędzić na świeżym powietrzu. Nowocześnie projektowane pergole mają wbudowane nagłośnienie już w swoich konstrukcjach, co pozwala na bardzo estetyczne wkomponowanie głośników w ten typ ogrodowej architektury. Wystarczy skonfigurować je z aplikacją dostępną w smartfonie, na tablecie lub na komputerze, by móc cieszyć się ulubioną muzyką zawsze, gdy przyjdzie na to ochota.

Czujnik pogody

Czujniki pogodowe to także ciekawe dodatki, w jakie można wyposażyć swoją pergolę tarasową. To bardzo praktyczne akcesoria, dzięki którym zawsze będziemy wiedzieć z jaką pogodą danego dnia mamy do czynienia. System automatyki pogodowej jest wyposażony w czujniki wiatru, deszczu, a także śniegu. Stacja pogodowa tego typu dba o żywotność całej konstrukcji. Automatyka zastosowana w nowoczesnych pergolach działa tak, iż w niesprzyjających warunkach pogodowych materiał lub lamele automatycznie się zwijają, co przedłuża ich żywotność, a także oszczędza nasz czas, bo nie musimy robić tego samodzielnie. Odpowiednie czujniki są bardzo praktyczne także ze względów bezpieczeństwa, gdyż pozwalają chronić konstrukcję zwłaszcza w warunkach bardzo silnych wiatrów, a nawet wichur, które pojawiają się w naszym klimacie coraz częściej.

Oświetlenie

Nie ma mowy o dobrze wyposażonej przestrzeni tarasowej jaką jest pergola bez dobrze zaprojektowanego oświetlenia. Oświetlenie pozwala korzystać z tarasu nawet wieczorem, a kto z nas nie lubi spędzać przyjemnych, ciepłych, letnich wieczorów na świeżym powietrzu?

Zależnie od tego w jakim stylu wykonana jest pergola, oświetlenie można wkomponować w nią tak, by pasowało idealnie. Klienci najczęściej wybierają wpuszczane oświetlenie LED, które jest minimalistyczne, a zarazem eleganckie i umożliwia przebywanie na tarasie nawet do późnych godzin, tworząc jednocześnie bardzo przyjemną atmosferę. Oświetlenie montuje się na lamelach lub na prowadnicach i można nim sterować automatycznie przy pomocy pilota.

Promienniki ciepła

Czy chłodne dni i wieczory wczesnej wiosny lub jesieni mają sprawić, iż zrezygnujesz z relaksu na tarasie? Nie musi tak być! Promienniki ciepła to praktyczne akcesoria umożliwiające odpoczynek na tarasie nawet w chłodniejsze dni. Można je zamontować na ścianie budynku lub na spodzie pergoli. Intensywność ogrzewania można ustawiać automatycznie przy użyciu pilota.